4.8.2012 järjestämme Bootcamp päivän nr.4 Joutsan Josemoran radalla!
Radan kotisivut jossa osoitteet yms: http://www.joutsa.fi/ratakeskus/
Autoja paikalle otamme 25. Ja vieläkin on sallittua jakaa auto! Toivottavasti pääsemme lähelle tuota 25 autoa!
Autokohtainen hinta tuolle tapahtumalle on 30€. Hinta sisältää uusille kuljettajille vuoden Drift Army ry jäsenyyden.
Ilmoittautumisia otamme vastaan NYT.
Huomioikaa se meidän on pakko ottaa etukäteismaksu ja vasta kun maksu näkyy tilillä niin ilmoittautuminen on varmistunut. Eli ilmoittautumiset minulle YV:llä. Ilmoittautumis viestin tulee sisältää seuraavat asiat: Koko nimi, kotiosoite, sähköposti sekä auton merkki ja malli millä osallistutaan sekä oletko jo Drift Army Ry jäsen! (Huomioi että jos olet jo ollut ajamassa Drift Armyn päivillä niin olet jäsen!)
Muistakaa lukea nämä tapahtumasäännöt läpi:http://www.driftarmy.com/tapahtumasaannot.asp
nuo siis suurimmaksi osaksi radan omistajien/valvojien määräämiä! Joten jos joku kohta ei täyty tuosta niin lopputulos on se että autokunta joutuu jättämään tapahtuman väliin!
Kuten joutsassakin meillä on myynnissä Marteliuksen tavaraa eli Radhib jäähdyttimen lisäainetta, erillaisia klemmareita ahtoputkia varten sekä myös Briskin tulppia peruskierteillä lämpöarvoilla 14,12 ja 10. Tulemme myös ottamaan mukaan ATF:ää ja jotain Kendallin moottoriöljyä, joten ehdotuksia viskositeetille saa nakkailla tänne
Myös kevyt peitteitä hintaan 10€/kpl niitä varten jotka unohtavat tuon maton auton alle! Ja ottakaa huomioon että sen maton auton alla tulee kattaa koko moottorin ala sekä vaihdelaatikko!
Tapahtuman aikataulutus:
klo:09.30 portit auki
klo:10.00 Kuljettajakokous sekä Katsastus! (kukaan ei pääse radalle ilman kuljettajakokouksessa käyntiä!)
välittömästi kuljettajakokouksen päätyttyä rata on auki! Ennen radalle menoa myös katsastus on oltava läpäisty!
Noin klo 15.00 pidämme leikkimielisen palkintojenjakomme joka yleensä on taannut osallistujille aika miehekkäät naurut!
jatkamme ajoa noin 17.45 asti jonka jälkeen radan pikainen siivous
klo.18.00 portit kiinni!
Ainiin ja muistakaa että meillä on tapahtumassa myös drifting perusteiden opetusta sekä käymme läpi käytetyimmät liput.
Jos joku haluaa tulla talkooporukkaan mukaan niin tervetuloa ja tästä mahdollisuudesta voi myös kysyä minulta lisää!
Tulkaahan mukaan tekemään taas yksi hauska päivä lisää Drift Armyn kanssa!
Ilmoittautumiset siis minulle yv:llä!
Rataprofiilista sen verran sekä ajamisjärjestelyistä, tulemme soveltamaan viimeksi joutsassa ollutta rataprofiilia koska kaikki olivat positiivisin mielin sitä kohtaan tosin tulemme tekemään lieviä muutoksia siihen jotta tehottomimmat autot jaksavat sen koko alueen vetää.
Mallia edellisiltä ratapäiviltä:
http://vimeo.com/45805325
up
viel kerkee mukaan