Supra lll 7mgte ei käynnisty, hyvin starttaa mutta ei käynnisty. Mistä kannattaisi alkaa etsimään vikaa? Onko muilla ollut samanlaista ongelmaa? Muuten toiminnut normaalisti paitsi nyt teki yhenäkin että ei käynnisty..
Edit: Tarkennettu otsikkoa. ~Baz~
Tarkasta ensin perusjutut. Että tulee kipinää ja saa bensaa. Ja että on bensaa :D Noilla saa jo suljettua muutamia asioita pois.
Mulla ainaki kyrvähti startti melko pian kun alkoi tota tekemään. Alkuun pyöritti pitkään ennenkun käynnisty, sit meni pari päivää ja sano ittensä totaalisesti irti
Mulla oli entisessä suprassa sellainen vika että jossai termari kotelon päällä olevassa liittimessä oli piuhat paskana, siitä kun puristi johtoja kun kaveri starttas niin samantien tulille..
https://www.supraclubfinland.com/index.php?topic=19362.0
Tossa kanssa aiheesta 👍