Supra Club Finland

Vierasalue => Supraa ostamassa? => Tuonti ja verotus => Aiheen aloitti: jukkam - 11 joulukuu, 2006, 10:37:42

Otsikko: Vasurien tuojia
Kirjoitti: jukkam - 11 joulukuu, 2006, 10:37:42
Japanista Toyotaa Suomeen saa ilmeisesti muutamankin tahon kautta, mutta tuoko mikään lafka vasuriohjauksella olevia esim. jenkeistä tai vaikka Italiasta?

Autoscout24.it:ssä on aika hyvin ainakin Sainzia ja mr2oc.com:sta löytyy helmiä rakennettuja mörrejä. Vai onko Jaappanin huutokauppasysteemi niin paljon parempi, ettei käytettyjen metsästäminen muulla tapaa lyö leiville?
Otsikko: Re: Vasurien tuojia
Kirjoitti: Jore - 11 joulukuu, 2006, 10:50:52
Eurooppatuonti alkaa olla jo niin loppuunsa kyllästettyä että siellä on katteet realisoituneet. Japseista taas kun tuo halpaa kamaa minkä meikkaa myyntikuntoon niin katteet ovat huomattavasti rankemmat. Itse ehdin jonkin verran kartoittamaan jenkkimarkkinoita ja sieltä löytyisi esim MR2:sia, RX7:ja jne ihan fiksuun hintaan. Sielläkin pitäisi vaan ensin käydä paikanpäällä luomassa kontaktit ettei tarvitse sokkona lähteä ostamaan.

-Jore

EDIT: Jenkeistä vielä sen verran että sieltä löytyy myös paljon kalustoa mitkä hinnan ja kuntonsa puolesta näyttää melkeinpä liian hyvältä ollakseen totta, ja mehän kaikki tiedämme mitä se tarkoittaa.. (eli se myös useimmiten on sitä)