Supra Club Finland

Vierasalue => Yleinen => Aiheen aloitti: Slimeball - 01 heinäkuu, 2007, 20:47:27

Otsikko: Olisiko missä ratapäiviä?
Kirjoitti: Slimeball - 01 heinäkuu, 2007, 20:47:27
Niin ideana olisi päästä ajaman Supralla kilparatalla mutama kierosta.  Onko Suomessa jotkut ns "track day" tai paikoja jossa voi vuokra mutama tuntia?
Otsikko: Re: Olisiko missä ratapäiviä?
Kirjoitti: Tem - 02 heinäkuu, 2007, 08:28:59
Lainaus käyttäjältä: Slimeball - 01 heinäkuu, 2007, 20:47:27Niin ideana olisi päästä ajaman Supralla kilparatalla mutama kierosta.  Onko Suomessa jotkut ns "track day" tai paikoja jossa voi vuokra mutama tuntia?

Yleisiä ratapäiviä on useitakin, jos ruuhkassa ja yleisön edessä haluaa ajella. Radalle.com ja Xtreme.fi tulee ekana mieleen. Sitten käytännössä jokainen merkkikerho järjestää omia ratapäiviään, minne yleensä pääsee ajamaan eri merkinkin autoilla, joko liittymällä jäseneksi, tai maksamalla erikseen. Tojokerhon jäsenet esmes pääsee tänä vuonna 6 kertaa ratapäiville 20e:n jäsenmaksulla.

Toki ratoja voi itekin vuokrata. Ainakin Ahvenisto, Alastaro ja Botniaring vuokraa yksittäisiäkin tunteja.

(nimet Googlee, jos kaipaa lisätietoja ja/tai yhteystietoja)
Otsikko: Re: Olisiko missä ratapäiviä?
Kirjoitti: Juipe - 02 heinäkuu, 2007, 18:57:07
Kemorassa on kesän mittaan päiviä jolloin rata on avoinna kaikille. 30 euroa / 3h tai 50 euroa koko päivä.
Otsikko: Re: Olisiko missä ratapäiviä?
Kirjoitti: Tem - 02 heinäkuu, 2007, 20:34:51
Lainaus käyttäjältä: Juipe - 02 heinäkuu, 2007, 18:57:07Kemorassa on kesän mittaan päiviä jolloin rata on avoinna kaikille. 30 euroa / 3h tai 50 euroa koko päivä.

Mjuu, Alastarollakin on vastaavia vapaita ajovuoroja:
http://www.alastaro.fi/moottorirata/