MKiv öljypumpun irroitus??

Aloittaja mwrt13, 27 marraskuu, 2011, 19:09:23

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

AnttiT

Lainaus käyttäjältä: mwrt13 - 02 joulukuu, 2011, 20:39:20
pääsis tälle talvelle viel ajelee,takaveto parasta talvella..

"They mostly come at night, mostly." - Newt @ Aliens =D

mikkom81

Toyota Auris 1.2T

mwrt13

heh  ;D tarkoitus oli ens talvena vasta ruveta rakentamaan sitä konetta,kaikki menee silloin uusiksi eikä tule tallista pihalle enne ku on sellainen pata pellin alla ettei jalkoihin jää tien päällä =) mut jos tuo ei tuu tuolla korjuulla kuntoon niin pakkohan se on laittaa osiksi ja ruveta rakentaa jo tälle talvea...onko mitä vinkkejä heittää mitä sisuskaluja kannattaa laittaa ku aika paljon on loppujen lopuksi vaihtoehtoja mitä sinne pystyy laittamaan??

Coutsi

Riippunee budjetista nuo sisuskalut, 2000e, 5000e vai yli 10000e? Tuo nyt määrää pitkälti mitkä kanget laitat ja mitä teet kannelle, kampuralle ja runkolaakeripukeille.
Aristo JZS147 6spd TT @ 1127rwhp

mwrt13

no tarkoitus olis tietty laittaa vahvemmat kiertokanget,tiukemmat nokat,kansi suoristuksessa ainakin käyttää ja venttiilit varmaan menee uusiksi,mitä sille nyt kannattaa samalla tehdä sit?kampura kiillotukseen/tasapainotukseen,mitä meinasit noilla runkolaakereilla?

mwrt13

budjetti menee varmaankin yli 2000 ja heittämällä,sittenhän sen näkee loppusumman ku se on kasassa =)

MT

Tojotalla suomi kuljettaa!

Supra TT Euro-Spec 6spd