-88 vapari supra

Aloittaja Matsossi, 21 elokuu, 2005, 20:21:11

« edellinen - seuraava »

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Matsossi

 Olen katsellut tässä -88 mallin supraa. Koneena 7M-GE automaatin (jollakin turbonapilla höystetty) kera. Minkäslaisia kokemuksia tekniikan kestävyydestä ja auton ominaisuuksista on? Toyota ainakin minulle luotettavan auton maineessa. Mihin kannattaa ostotilanteessa kiinnittää huomiota?  En ole etsimässä hirmutehoja vaan luotettavaa kohtuu ripeää kulkinetta. 
Kiitos neuvoistanne!  O0

Krister

Moi,

Tuollainen vapari automaatti ei hirveän ripeä varmaankaan ole, mutta tietysti normaalissa ajossa vähintänkin riittävä. Turbo-malleissa sitten hintaa jo aika paljon enemmän ja jos ottaa halvan yksilön niin ongelmia tekniikassa saattaa tulla, ellei käy hyvä tuuri. Kansipahviongelmia ei noissa vapareissa juuri pitäisi olla, ainakin jos autolla on ajettu alle 250tkm.

Kannattaa katsoa että takakaaret on ehjät sekä että kylkilistat ei kupruile, noissa vanhemmissa malleissa niissä on metallituet siellä sisällä ja ne ruostuvat helposti. Maksavat uutena hujanaa eikä noita varmaankaan oikein voi korjata.

Onnea auton metsästykseen. :)

Jaypee

Lainaus käyttäjältä: Krister - 21 elokuu, 2005, 20:47:40
Kannattaa katsoa että kylkilistat ei kupruile, noissa vanhemmissa malleissa niissä on metallituet siellä sisällä ja ne ruostuvat helposti. Maksavat uutena hujanaa eikä noita varmaankaan oikein voi korjata.
Tai jos noin sattuu käymään, ostaa uudemman korimallin kokomuoviset kylkilistat käytettynä...

Matsossi

Zupra hankittu! Ja ah tuota nautintoa! 8)

Marko (FrzOne)

- Se mitään nakuta .... -